Nurol Makina
Anasayfa
Kurumsal
Ürünler
İnsan Kaynakları
Haberler
Galeri
İletişim
Site Haritası
Başkanın Mesajı PDF Yazdır e-Posta
Nurol Şirketler Topluluğu ülkemizin kalkınmasına, etik değerlere, insana ve çevreye önem ve değer veren evrensel ilkelerinden vazgeçmeden 50 yılı başarılar ile doldurmuş bir dünya şirketidir.

Nurol; kalite ve güveni esas alan ilkelerinin yanında; geleneklerine bağlılık ve yeniliklere açıklık vizyonunu da içtenlikle benimsemiştir.

Grubumuz, bu ilke ve inanç doğrultusunda; inşaat, taahhüt, savunma, imalat, turizm, finans, ticaret ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşlarıyla çağdaş gelişmeleri izleyip, ürün ve hizmetlerini sürekli geliştirerek toplumumuzun gelişimine katkı sağlayacak temel çizgi ve hedeflerini oluşturmuştur.

Topluluğumuzun ilk şirketlerinden biri olarak 1976 yılında kurulan Nurol Makina ve Sanayi A.Ş. (NMS), halen savunma ve imalat sektöründe hizmet vermektedir. Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Nurol Makina, anahtar teslimi endüstriyel tesis kurulumu, çelik konstrüksiyon ve makine imalatı konularında büyük ölçekli taahhüt işleri gerçekleştirerek sektördeki lider Türk firmaları arasında yerini almıştır. Nurol Makina, özgün tasarımlardaki ürün imalatlarıyla bu alandaki başarısını yurt içinde ve dışında sergilemeye devam etmektedir.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın kurulmasıyla savunma sanayi alanında faaliyetlerine başlamış olan Nurol Makina ve Sanayi A.Ş, bu alandaki 20 yılı aşkın tecrübesi ve yüksek kabiliyetleri ile; EJDER 4x4 ve 6x6 Tekerlekli araç ailesi, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA), Şelter ve Mobil Sahra Hastanesi gibi özgün sistem tasarım ve üretimlerini yapmaktadır. Faaliyet gösterdiğimiz bu alanın, bölgesinde Jeo-Stratejik düğüm noktası olan ve özel bir konuma sahip ülkemiz için ne kadar önemli ve değerli olduğunun bilincindeyiz. Anayurt güvenliği kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın ana yüklenicisi ve önemli oyuncularından biri olan Nurol Makina ve Sanayi A.Ş; savunma sanayinin yapı taşı ve  ihtiyaçlarından olan zırh çelikleri ve zırhlı araç alt sistemlerini en özgün şekilde üretmektedir.

Bu anlamda, sadece ülkemizde değil, bölgesel ve uluslar arası platformlarda da mevcut başarımızı artırmak ve daha güçlü bir topluluk haline gelmek için emin ve kararlı adımlarla ilerlemekteyiz.

Bu günlere gelmemizde emeği geçen tüm çalışanlarımıza değerli katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyorum.

Nurettin ÇARMIKLI
Nurol Holding
Yönetim Kurulu Başkanı