Nurol Makina
Anasayfa
Kurumsal
Ürünler
İnsan Kaynakları
Haberler
Galeri
İletişim
Site Haritası
Nurol Makina ve Sanayi A.Ş. ; savunma sanayi ve zırhlı tekerlekli araç sektöründeki... PDF Yazdır e-Posta

Nurol Makina ve Sanayi A.Ş. ; savunma sanayi ve zırhlı tekerlekli araç sektöründeki yılların getirdiği deneyimiyle, yeni bir 6x6 Zırhlı Tekerlekli Araç tasarlamış ve imal etmiştir. Yeni tasarlanan araç, EJDER Ailesinin, 6x6 olan üyesidir.

EJDER 6x6 Zırhlı Tekerlekli Aracının temel tasarım hedefi, muharebe sahasının 2 önemli ihtiyacını bir arada karşılamaktır. Bunlardan birincisi, zırh koruma altında personel ve silah sistemlerini, düşmanla temasın muhtemel olduğu muharebe sahası şartlarında taşımak ve gerektiğinde tam performansla kullanmaktır. İkincisi ise, son yıllarda muharebe sahasının her yerinde, Birleşmiş Milletler Barış Gücü görevlerinde ve hatta barış şartlarında sık sık karşılaşılan mayın ve el yapımı patlayıcı tehlikesidir. EJDER 6x6 Zırhlı Tekerlekli Aracı, yukarıda belirtilen 2 yeteneğin yanında, günümüzün teknolojisine sahip ve gelecekteki teknolojileri taşımaya açıktır.

EJDER 6x6 Zırhlı Tekerlekli Aracı, araç içerisindeki personeli NATO STANAG 4569 standartında zırh ve mayın koruma kabiliyetine sahiptir. Sahip olunan, bu kabiliyetler gerçek mühimmat ve anti-tank mayınları ile test edilmiştir. Algılayıcılar içeren, araç test mankenlerinin kullanıldığı testler neticesinde, standartın geçildiği görülmüştür.

Nurol Makina; ülkemizdeki ilk 6x6 Zırhlı Tekerlekli Araç üreticisi, Türk Silahlı Kuvvetlerine tek 6x6 Zırhlı Tekerlekli Araç teslimatı yapmış, kazandığı tecrübe ile, tamamıyla yeni ve yerli bir 6x6 tasarımı yaparak, imalatını gerçekleştiren, halihazırda, yurtdışı bir müşteri ile imzalamış olduğu, sözleşme nedeniyle, yine tek 6x6 Zırhlı Tekerlekli Araç seri üretim hattına sahip firmadır.