Nurol Makina
Anasayfa
Kurumsal
Ürünler
İnsan Kaynakları
Haberler
Galeri
İletişim
Site Haritası
Hakkımızda PDF Yazdır e-Posta


Nurol Makina ve Sanayi A.Ş, Nurol Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir şirket olup, anahtar teslimi endüstriyel tesisler kurmak, çelik konstrüksiyon ve makina imalatı konularında büyük ölçekli taahhüt işleri gerçekleştirmek üzere 1976 yılında kurulmuştur. Savunma Sanayii Müsteşarlığının kurulması ve ülkemizde savunma sanayi faaliyetlerinin başlamasından sonra savunma sanayi alanında da faaliyetlere başlamıştır. NUROL MAKİNA VE SANAYİ A.Ş., 1992 yılında, Sincan’daki Birinci Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan tesislerini faaliyete geçirmiştir. Halen 55.000 m2’lik açık ve 17.000 m2’lik kapalı alana sahip olan Nurol Makina ve Sanayi A.Ş., bugüne kadar birçok önemli proje gerçekleştirmiş olup, tecrübeli kadrosu ile faaliyetlerine devam etmektedir. Teknolojik imkan ve kabiliyeti yüksek olan Nurol Makina ve Sanayi A.Ş. yüksek tasarım tecrübesi ve gelişmiş tasarım altyapısı ile deneyimli mühendislik iş gücünün yanısıra,
 • Gelişmiş test ve ölçüm ekipmanları,
 • Dört ve beş eksenli CNC tezgahlar,
 • Büyük boy lazerler ve plazma kesme tezgahları,
 • Yatay ve dikey torna tezgahları,
 • Biri 2000 tonluk olmak üzere çeşitli kapasitelerdeki hidrolik ve eksantrik presler,
 • 3D Koordinat ölçü tezgahı (CMM) ve çok çeşitli ölçüm aletleri,
 • Alüminyum ve çelik kaynak (TIG, MWIG/MWAG) hatları,
 • Çeşitli kaynak ekipmanları,
 • Kaynak Rotatörleri,
 • Boyahane,
 • Montaj hatları,
 • Tahribatsız muayene olanağı (X-ray, ultrasonik muayene, vb.),
 • Araç test parkuru ve havuzu
imkanları ile yüksek üretim kabiliyetine ve kalifikasyon tecrübesine sahiptir.NUROL MAKİNA VE SANAYİ A.Ş.’de tasarım ve üretim, ileri düzey mühendislik yazılımları yardımı ile yapılmaktadır. Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Bilgisayar Destekli Üretim (CAM), İşletme Kaynak Planlaması (ERP) sistemleri ve ileri teknolojilere sahip makina ve test altyapısı ile sektöre yüksek kalitede ürünler sunmaktadır.

Günümüzde, savunma sanayindeki 20 yılı aşkın tecrübesi ve yüksek kabiliyetleri ile NUROL MAKİNA VE SANAYİ A.Ş.; EJDER 4x4 ve 6x6 Tekerlekli Zırhlı Araç ailesi, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA), Zırhlı Vagon, Zırhlı Para Taşıma Aracı gibi özgün sistem tasarımları yapmakta ve özel amaçlı araç çözümleri sunmaktadır. NUROL MAKİNA VE SANAYİ A.Ş., müşteri isteklerine göre özel veya NATO, ACE, ISO standartlarına uygun zırhlı ve zırhsız şelter tasarım ve üretimi de yapmaktadır.

Ayrıca zırhlı araçlar için silah kulesi, civatalanabilir ilave zırh çelikleri, komuta ve nişancı kupolaları, KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) sistem çözümleri de NUROL MAKİNA VE SANAYİ A.Ş. faaliyetleri içinde yer almaktadır.

NUROL MAKİNA VE SANAYİ A.Ş., tasarım ve üretimini yaptığı ürünlerin uluslararası kalite ve askeri standartlara uygun olarak kalifikasyonuna da önem vermektedir. Mevcut ürünlerin geliştirilmesi ve kalitesinin arttırılması faaliyetlerinin yanında, ürünlerde yerlilik oranının en üst düzeye çıkarılması amacıyla da sürekli çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca, ürünün tasarımı safhasında başlayan ve ömür devri boyunca devam eden lojistik destek konsepti de NUROL MAKİNA VE SANAYİ A.Ş. tarafından önem verilen hususlardan birisidir. Kullanıcıdan gelen geri bildirimlere gösterilen hassas yaklaşım ve sistemlerin ömür devri boyunca sağlanan bakım & onarım hizmetleri, NUROL MAKİNA VE SANAYİ A.Ş. ile kullanıcı arasındaki bağı sağlamlaştırarak kullanıcı memnuniyetini sağlanması konusunda önemli yer tutmaktadır.

NUROL MAKİNA VE SANAYİ A.Ş., mevcut ve yeni ürünleri ile savunma ve anayurt güvenliği alanlarında, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarının karşılanması olmak üzere yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini arttırarak devam ettirmektedir.